A „Mennyei testek: divat és a katolikus képzelet” címre kersztelt gála nagy visszhangot keltett konzervatív körökben.
2018. május 08. 11:44
p
0
0
10
Mentés
Hétfő este rendezték meg a 2018-as Met-gálát, ami a New York-i Metropolitan Művészeti Múzeum éves jótékonysági estje. A minden évben más témájú gála idei dresscode-ja a divat és a katolikus vallás keresztmetszete volt.
A „Mennyei testek: divat és a katolikus képzelet” címre kersztelt gála nagy visszhangot keltett a konzervatív és keresztény körökben, az eseményen felvonuló amerikai hírességek viszont szemmel láthatóan nem háborodtak fel az idei tematikán. Katy Perry énekesnő angyalszárnyakkal érkezett, Rihanna püspöksüvegre hasonlító fejdíszben pompázott. Volt, aki glóriát viselt, de visszatérő kiegészítő volt a kereszt is.
A témaválasztás egyébként nem véletlen: katolikus papi és főpapi öltözékek állnak majd a Met május 10-én nyíló tárlatának középpontjában, a múzeum a Vatikántól kapta kölcsön a kiállított ruhadarbokat.
A múzeum abban bízik, a különleges témájú tárlat a megértést és a kreativitást, az építő dialógust erősíti majd, ugyanakkor számítanak negatív kritikára is, olyan látogatókra, akik – véleményük szerint – ezt is politikai vitává akarják majd redukálni.
Attól azonban nem tartanak, hogy a kiállítás esetleg nem vonz majd elég látogatót: utoljára 1983-ban érkeztek a Vatikánból öltözetek a Vatikáni gyűjtemények című tárlatra – ez pedig a múzeum történetében a harmadik legnépszerűbb kiállításnak bizonyult, csaknem 900 ezer látogatóval.
Az amerikai konzervatív reneszánsz elindítója, Russell Kirk szembekerült a neokonzervatívokkal, segítette John Lukacsot és Molnár Tamást is. Most jelent meg fő műve, A konzervatív eszme az Alapjogokért Központ gondozásában. A munka egyik fordítójával, Kirk kutatójával, Pogrányi Lovas Miklóssal beszélgettünk.
Bár a látványos diplomáciai gesztusok mögött jelenleg kevés konkrétum áll, a koordinált fellépés lehetősége – például Ukrajnában – már most fokozza a nyugati világ nyomásérzetét.
Ha Kijevnek nincs szerencséje, úgy járhat, mint az F-16-os vadászbombázókkal, amelyeknek zömmel leselejtezett, korábbi változatait adták az USA NATO-szövetségesei
Kína rekordot döntött a globális megítélésben: megelőzte az Egyesült Királyságot miközben az USA megtorpant, Európa pedig egyre kevésbé tud érvényesülni a nemzetközi versenyben.
A keresztény realizmus azt jelenti, hogy reálisan látjuk a bukott világot, amelyben élünk, szemben az idealizmussal, ami forradalmi – mondta a Mandinernek Eric Patterson amerikai politológus. Interjúnk.
az a legszomorúbb, hogy a vatikán is benne van. ezek a hülyék rómában azt gondolják, hogy jó reklám lesz. tessék ellenőrizni az itt szereplő hölgyek "munkásságát". ezek propagálják a katolicizmust... idióták. betegek.